19 Aralık 2015 Cumartesi

Ben geldimm

Tam tamına 4 buçuk ay olmuş anacım . Naptım ben yeeaaa ! Neler yapmadım ki . Evimi taşıdım daha ne yapayım! Uzun zamandır oturduğumuz evimizi satmaya çalıştık olmadı nedeni bahçeli müstakil bir eve geçmek istememiz . Hamileliğimden beridir sürüncemede kalan bir konuydu zaten küçük bir şehirde yaşadığımız için seçeneklerimiz de oldukça dar ve kısıtlıydı. Baktık böyle olmayacak bir pazar günü evlerini çok beğendiğimiz ve o sitede oturan arkadaşlarımızla tekrar bu konu açılınca kiralık ve hemen oturuma hazır bir ev olduğunu fakat evin 2 değil 3 katlı olduğunu  , perdelerine ,avizelerine kadar hazır olan ilk baktığında göz korkutan ama hali hazırda bahçesiyle ,düzeniyle bizi cezbeden şuanki evimize yarım günde karar vererek 2 hafta içinde taşındık .

Taşınmanın ne demek olduğunu taşınan bilir diyorumve fazla ayrıntıya girmiyorum .bu süre zarfında bloga dokunamamamın nedeni de bu yorgunluğu fazla yansıtmak istememem olabilir. çünkü cidden çok yorucu bir işmiş. üstelik annem yok,halalarım yok, ablam ,ben , eşim ve arkadaşım -şimdiki komşum- yardımlarıyla oldu bu iş .ha tabi bir de sametin 'mümü' sü münevver ablamızın hakkını ödeyemeyiz elleri dert görmesin. evelallah tripleks evin hakkından da geldik :)

ayrıldığımız evimizi kiraya verdik,kötü enerjilerimizi ve anılarımızı oraya gömdük zaten kendi evimiz çocuklu bir kadın için,yaşlı amca - teyze için  ve hele hele bir engelli vatandaş için asla yaşanılası bir yer değil . tamamen ticari kaygılar insani ihtiyaçların önüne geçmiş ne kadar ev o kadar para mantığıyla yapılmış bir müteahhitlik işi işte.
oysaki şimdi küçük denemeyecek kadar büyük ve yemyeşil,hali hazırda meyve ağaçları olan,çeşit çeşit yediveren güllerle etrafı çevrili,yerii pek sevmesemde hoş bir kamelyası olan  bir bahçemiz var ,çocuklar yazın gecenin geç vakitlerine kadar sitenin içinde saklabaç oynuyorlar,gözümüzün önünde havuzda çimebiliyorlar,bisikletlerni çalınma korkusu olmadan alelade kapının önüne bırakabiliyorlar bir anne daha ne ister ki. tek dezavantajı şehre vasıtasız gidememek . gerçi o da çok dert değil. zaten beni yaşadığım şehirde en uzak mesafe arabayla 15 dk. :)araba yoksa taksi ,taksi yoksa minübüs le işimizi görüyoruz.

tabi bu arada samet oğlanda büyüdü,gelişti pek bir muzurlaştı çeşitli maceralar yarattı kendine hepsi bir bir yazılacak inşallah .bakışlardan anlaşılıyor galiba zaten değil mi? yoksa ben bildiğim için bana mı öyle geliyor ne dersiniz ?

sevgiyle kalın , tekrardan hoşgeldim .


2 yorum:

Ogrenen Anne dedi ki...

Kulağa harika geliyor, ah hele bahar gelsin o güller bir açsın mis gibi ayyyy ben kendim taşınmış gibi oldum.. Güzel günleriniz olsun içinde Çiğdem!
Samet büyümüş koccaman olmuş :D

ÇiğDEm Tahtasız dedi ki...

Çok teşekkürler , aynen samedo koca adam oldu dembaba diye geziyor ortalıkta :))

Popüler Yayınlar